Šogad konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā” kopumā saņemti 16 ēku pieteikumi, no kuriem lielākais ēku skaits - 12 - pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”. Konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 12 gadus organizē Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību.

Nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022” iesniegti 12 pieteikumi, konkursam piesakot ēkas šādās adresēs:
1)    Talsi, Darba iela 23;
2)    Talsu novads, Valdemārpils, Lielā iela 19;
3)    Jelgava, Māras iela 5;
4)    Liepāja, Klaipēdas iela 124;
5)    Liepāja, Jāņa iela 6;
6)    Valmiera, Rūpniecības iela  42;
7)    Valka, Rīgas iela 6a;
8)    Valka, Rīgas iela 6b;
9)    Valka, Rūjienas iela 4;
10)    Valka, Domes bulvāris 1;
11)    Saulkrastu novads, Zvejniekciems, Atpūtas iela 2b;
12)    Garkalnes novads, Baltezers, “Priedes”.

Nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022” iesniegti trīs pieteikumi:
1)    Okupācijas muzejs Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1;
2)    Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;
3)    Latvijas Nacionālā arhīva nitrocelulozes filmu glabātuve Rīgā, Skandu ielā 14.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022”  iesniegts viens pieteikums – ēka Sīpeles ielā 1A, Rīgā.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota š.g. 22. septembrī. Kā zināms, konkurss tika izsludināts š.g. aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 17. jūnijam. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.   

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.


Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193
E-pasts:
Twitter: @siltinam
Facebook: http://www.facebook.com/dzivositlak
Youtube: http://www.youtube.com/siltinam
Instagram: @dzivosiltak

Vēl mēnesi – līdz š.g. 17. jūnijam – atjaunotu un jaunuzceltu daudzdzīvokļu ēku, publisku un rūpniecisku ēku, kā arī vienģimenes ēku īpašnieki un projektu attīstītāji var iesniegt pieteikumu šā gada konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”. Šobrīd ir noslēgusies apkures sezona un šis ir īstais brīdis izvērtēt siltumenerģijas patēriņu un citus ēkas tehniskos rādītājus, un iesniegt ieteikumu dalībai konkursā, lai visai Latvijai parādītu, ka, gādīgi saimniekojot, iespējams sasniegt augstus energoefektivitātes rādītājus, tādējādi radot gan energoresursu, gan finanšu līdzekļu ietaupījumu visiem.

Jau 11. gadu kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludinājusi konkursu ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:
•    Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
•    Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
•    Energoefektīvākā publiskā ēka;
•    Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
•    Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” aicinām iesniegt līdz šā gada 17. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi .

Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, žurnālu “Būvinženieris”, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

Atgādinām, ka pagājušajā gadā konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” laureāti bija:
-    daudzdzīvokļu ēka Siguldā, Lakstīgalas ielā 3 - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021”;
-    Liepājas pašvaldības ēka Liepājā, Peldu ielā 5 – 1. vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021”;
-    daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Antonijas ielā 17A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021. Jaunbūve”.


Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa

67013193

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022" Nolikums, pieteikuma veidlapa Nr. 1, pieteikuma veidlapa Nr. 2.

Pieteikšanās līdz 2022.gada 17.jūnijam.

Konkursa žūrija šeit http://www.energoefektivakaeka.lv/index.php/home/zurija

Kontaktinformācija: vai 67013240

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludina ikgadējo konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”.

Pirms 11 gadiem, kad uzsākām konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”, daudzdzīvokļu ēku renovāciju bija uzņēmušies tikai daži desmiti drosminieki. Šodien atjaunoto ēku, ne tikai daudzdzīvokļu, bet arī valsts, pašvaldību un uzņēmumu ēku, skaits jau mērāms tūkstošos. Un visās šajās ēkās, bez izņēmuma, ir panākts pozitīvs efekts, daudzos gadījumos tas ir izrādījies pat lielāks par gaidītoēkas ir padarītas pieejamākas un energoefektīvākas, kas nozīmē arī ilgtermiņa ieguvumus visiem – gan iedzīvotāju labklājībai, gan uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpēckonkursa lielākā vērtība ir pieredzes apmaiņa un iespēja kļūt par iedvesmotāju citiem esošo ēku atjaunotājiem un jaunu ēku būvētājiem, lai padarītu katram savu un mūsu kopējo māju – Latviju – taupīgāku, tīrāku un skaistāku,” uzsver ekonomikas ministrsJānis Vitenbergs.

Jau 11. gadukampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaroskonkurss tiek izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošana ir īpaši aktuāla laikā, kad straujais energoresursu cenas pieaugums ietekmē ikvienu no mums. Ir nepieciešama enerģijas patēriņa mazināšana un resursu dažādošana, tādējādi gan mazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas, gan uzlabojot dzīves telpu un apkārtējo vidi. Sabiedrības informēšanas pasākumi un esošās pieredzes popularizēšana šobrīd ir vitāli svarīga, tādēļ aicinām ikvienu  aktīvi iesaistīties un dalīties ar savu pieredzi, gan sniedzot pozitīvos piemērus sabiedrībai, gan iedvesmojot arī citus, īstenot energoefektivitāti uzlabojošus pasākumus ēkās,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrsArtūrs Toms Plešs.

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā publiskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Šobrīd mēs sastopamies ar vēl nebijušiem izaicinājumiem, kurus rada aizvien lielāka atkarība no energoresursu importa, kā arī ar nepieciešamība ierobežot klimata pārmaiņas. Ēku energoefektivitātes paaugstināšana ir vērtīgs līdzeklis šo problēmu risināšanai. Tajā pašā laikā labākas un energoefektīvākas ēkas uzlabo arī iedzīvotāju dzīves kvalitāti, vienlaikus nodrošinot labāku iekštelpu komforta līmeni un videi draudzīgas darbavietas. Konkursa galvenais mērķis ir apzināt ēkas, kurās sasniegti augstākie energoefektivitātes rādītāji, pateikties to realizētājiem un iepazīstināt sabiedrību ar labākās prakses piemēriem,” uzsver Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājsRaimonds Eiženšmits.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnēwww.energoefektivakaeka.lv.Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” aicinām iesniegt līdz 2022. gada 17. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi.

Atgādinām, ka konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” laureāti bija:

  • daudzdzīvokļu ēka Siguldā, Lakstīgalas ielā 3 - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021”;
  • Liepājas pašvaldības ēka Liepājā, Peldu ielā 5 – 1. vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021”;
  • daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Antonijas ielā 17A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021. Jaunbūve”.

Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, žurnālu “Būvinženieris”, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāliwww.abc.lv,www.buvlaukums.lv,www.building.lv,www.buvbaze.lvun raidījums “Laiks mājai”.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

67013193

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Latvijas Būvinženieru savienību pamazām sāk gatavoties jaunajai konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā" sezonai.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau notiks 12 gadu un tas tiek organizēts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Plānots, ka konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” tiks izsludināts 2022.gada martā.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Rīgas Stradiņa universitāti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

2021.gadā konkursa atbalstītāji ir Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA „Tenapors”, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Intellify” un Scheock.

Konkursa ietvaros organizētajiem pasākumiem var sekot līdz https://www.facebook.com/dzivosiltak vai https://www.facebook.com/energoefektivaka.eka.Latvija, kā arī https://www.youtube.com/siltinam, https://www.instagram.com/energoefektivaka_eka_latvija/; https://www.youtube.com/siltinam.

 

 

Par konkursu

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

2022. gadā konkursu atbalsta: VentSysSIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "Latvenergo", SIA "Baumit".

Konkursa nolikuma izstādē iesaistījušās nozīmīgākās būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas un valsts pārvaldes institūcija - Žunāls "Būvinženieris", Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienībaLatvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Latvijas minerālvates ražotāju asociācija, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība, Rīgas Stradiņa universitāte un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Organizē

 emvaram         dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo

Baumit logo images     

Atbalstītāji

   ventsys logo               elektrum logo          knauf    altum attistiba logo          

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 buvbaze-new

la  laiks majai   

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU