Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludina ikgadējo konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”.

Pirms 11 gadiem, kad uzsākām konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”, daudzdzīvokļu ēku renovāciju bija uzņēmušies tikai daži desmiti drosminieki. Šodien atjaunoto ēku, ne tikai daudzdzīvokļu, bet arī valsts, pašvaldību un uzņēmumu ēku, skaits jau mērāms tūkstošos. Un visās šajās ēkās, bez izņēmuma, ir panākts pozitīvs efekts, daudzos gadījumos tas ir izrādījies pat lielāks par gaidītoēkas ir padarītas pieejamākas un energoefektīvākas, kas nozīmē arī ilgtermiņa ieguvumus visiem – gan iedzīvotāju labklājībai, gan uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpēckonkursa lielākā vērtība ir pieredzes apmaiņa un iespēja kļūt par iedvesmotāju citiem esošo ēku atjaunotājiem un jaunu ēku būvētājiem, lai padarītu katram savu un mūsu kopējo māju – Latviju – taupīgāku, tīrāku un skaistāku,” uzsver ekonomikas ministrsJānis Vitenbergs.

Jau 11. gadukampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaroskonkurss tiek izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošana ir īpaši aktuāla laikā, kad straujais energoresursu cenas pieaugums ietekmē ikvienu no mums. Ir nepieciešama enerģijas patēriņa mazināšana un resursu dažādošana, tādējādi gan mazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas, gan uzlabojot dzīves telpu un apkārtējo vidi. Sabiedrības informēšanas pasākumi un esošās pieredzes popularizēšana šobrīd ir vitāli svarīga, tādēļ aicinām ikvienu  aktīvi iesaistīties un dalīties ar savu pieredzi, gan sniedzot pozitīvos piemērus sabiedrībai, gan iedvesmojot arī citus, īstenot energoefektivitāti uzlabojošus pasākumus ēkās,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrsArtūrs Toms Plešs.

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā publiskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Šobrīd mēs sastopamies ar vēl nebijušiem izaicinājumiem, kurus rada aizvien lielāka atkarība no energoresursu importa, kā arī ar nepieciešamība ierobežot klimata pārmaiņas. Ēku energoefektivitātes paaugstināšana ir vērtīgs līdzeklis šo problēmu risināšanai. Tajā pašā laikā labākas un energoefektīvākas ēkas uzlabo arī iedzīvotāju dzīves kvalitāti, vienlaikus nodrošinot labāku iekštelpu komforta līmeni un videi draudzīgas darbavietas. Konkursa galvenais mērķis ir apzināt ēkas, kurās sasniegti augstākie energoefektivitātes rādītāji, pateikties to realizētājiem un iepazīstināt sabiedrību ar labākās prakses piemēriem,” uzsver Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājsRaimonds Eiženšmits.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnēwww.energoefektivakaeka.lv.Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” aicinām iesniegt līdz 2022. gada 17. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi.

Atgādinām, ka konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” laureāti bija:

  • daudzdzīvokļu ēka Siguldā, Lakstīgalas ielā 3 - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021”;
  • Liepājas pašvaldības ēka Liepājā, Peldu ielā 5 – 1. vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021”;
  • daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Antonijas ielā 17A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021. Jaunbūve”.

Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, žurnālu “Būvinženieris”, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāliwww.abc.lv,www.buvlaukums.lv,www.building.lv,www.buvbaze.lvun raidījums “Laiks mājai”.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

67013193

Par konkursu

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

2023. gadā konkursu atbalsta: VentSysSIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "Latvenergo", AS "Rīgas Siltums", SIA “Kingspan Insulation”, “Innovation B&G” un SIA “Robert Bosh”

Konkursa nolikuma izstādē iesaistījušās nozīmīgākās būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas un valsts pārvaldes institūcija - Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijaLatvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienībaLatvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvmateriālu ražotāju asociācijaLatvijas Būvnieku asociācija, Latvijas minerālvates ražotāju asociācija, Rīgas Stradiņa universitāte. Būvniecības valsts kontroles biroju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir Žunāls "Būvinženieris", buvbaze.lv

 

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara    kingspan  BOSCH LATVIAN RGB1

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU