iveta     
  

Ekonomikas ministrija
Enerģētikas finanšu instrumentu nodaļas vadītāja vietniece

Ik gadu konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek pieteiktas energoefektīvas ēkas, kuru atjaunošana ir veicinājusi arī sabiedrības izpratni par ēku konstrukciju siltumnoturību atbilstību mūsdienu energoefektivitātes prasībām. Ēkas atjaunošanu nevar paveikt viens cilvēks, tā ir komanda, kas spējusi sadarboties un nonākt pie kopīgiem lēmumiem. Konkursam pieteiktās ēkas lieliski atspoguļo, ka galvenais ir nebaidīties darīt un iesējams uzsākt ko nezināmu. Ir jādara, un par paveikto IR arī jālepojas!

 andersons

 

Žurnāla "Būvinženieris" galvenais redaktors

Energoefektivitāte sākas ar pārdomātu projektu, efektīvu plānošanu, gudru materiālu un tehnoloģiju izvēli, godprātīgu un saudzīgu attieksmi pret vidi, kurā tiek būvēts. Šo pūliņu augļi jau ir samazināts energoresursu patēriņš, draudzīgas izmaksas un, pats galvenais, kvalitatīva un komfortabla dzīvestelpa ar visiem labumiem, ko tā sniedz. Viens no konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā galvenajiem uzdevumiem ir rosināt un veicināt labo praksi visos būves tapšanas un ekspluatācijas līmeņos. Ir liels prieks, ka labo piemēru ar katru gadu kļūst vairāk, un mūsdienīgi, energoefektīvi un ilgtspējīgi risinājumi vairs netiek uztverti kā dārgi, ekskluzīvi un nevajadzīgi tēriņi, bet gan pamazām kļūst par normu gan jaunajā būvniecībā, gan rekonstrukcijā. 

 

 svetlanam linkedin
  

Būvniecības valsts kontroles biroja direktore

Par lietām un procesiem, kas kļuvuši labi pazīstami un pašsaprotami, mēdz teikt “tas noticis jau dučiem reižu”. Konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” 2022. gadā piedzīvos pirmo duci. Tas liecina, ka šis pasākums mūsu dienaskārtībā ienācis uz palikšanu. Šis fakts lieliski sasaucas ar mērķi, kura vārdā konkurss tiek rīkots – izcelt ēkas, kas teicami atbilst ilgtspējīgas būvniecības prasībām, ar labās prakses piemēriem veicinot sabiedrības izpratni par to, ka energoefektivitāte nav sinonīms augstākām izmaksām, un ir iespējams būvēt, atjaunot un pārbūvēt tā, lai tas būtu droši un  videi draudzīgi, un vienlaikus izmaksu ziņā efektīvi.

 

didzias                               
  

Attīstības finanšu institūcijas Altum Energoefektivitātes Kompetences centra vadītājs.

 Energoefektivitātes pasākumu realizācija ir mūsu rūpes par savu planētu un nākamajām paaudzēm jau šodien

 

 

 

Knut Hoeller 2017 linkedin

 

Managing Member of the Board, Housing Initiative for Eastern Europe (IWO e.V.), Berlin

In the last ten years, essential foundations have been laid for increasing energy efficiency in buildings in Latvia. Campaigns like Dzīvo Siltāk and the annual competition Energy-Efficient Building have been key to disseminating and spreading expertise and knowhow.
Public awareness of and acceptance for the issue of energy efficiency have been raised considerably. However, there is a lot of work ahead in the years to come. Priority needs to be given to consistently pursuing support programmes for building refurbishment, continuing training actions to qualify experts in housing management and construction to secure the quality of refurbishments and raise the building users’ awareness for energy efficiency. As a partner of Dzīvo Siltāk and a member in the Jury of the competition which I’m glad to be part of, IWO is keen and pleased to continue supporting these activities in the future.”

 

 

 aldis bilde

 

Latvijas Siltuma, Gāzes un Ūdens Tehnoloģijas Inženieru Savienība 

neatkarīgais eksperts ēku energoefektivitātes jomā

Energoefektivitātes paaugstināšana nozīmē tiekšanos pēc jaunām zināšanām, idejām, risinājumiem un tehnoloģijām.

 

 

 

Andris Lujāns   linkedin

  

Isover/Gyproc projektu vadītājs 

Būvēt energoefektīvi nozīmē domāt ne tikai par to, kā samazināt izmaksas par apkuri, bet arī par to, cik lielu iespaidu ēka atstāj uz vidi, kurā dzīvojam.

 

Būvēt energoefektīvi nozīmē domāt ne tikai par to, kā samazināt izmaksas par apkuri, bet arī par to, cik lielu iespaidu ēka atstāj uz vidi, kurā dzīvojam.

 iMG 4141  linkedin
  

Neatkarīgā eksperte ēku energoefektivitātes jomā

Latvija ir zaļa valsts, ar daudziem mežiem, skaistiem purviem un svaigu gaisu! Kas mums trūkst, lai kļūtu par zaļāko valsti pasaulē? Ir jāmaina sabiedrības paradumi, pilnveidojot un attīstot zaļās tehnoloģijas visā cilvēka dzīves ciklā, kur liels potenciāls ir tieši būvniecībai! Vēlos redzēt Latviju ar nulles enerģijas mājām, kas būtu videi visdraudzīgākais variants, tāpēc piedalos konkursa žūrijā. Šis konkurss sniedz lielu iespēju apzināt energoefektīvākos projektus un būves Latvijā, dalīties pieredzē ar nozares speciālistiem. Konkursa rezultāti dāvina ticību, ka mēs varam kļūt par zaļāko valsti pasaulē!

 

bratuskins 

 

 

linkedin

 

  


RTU Arhitektūras fakultātes dekāns
Profesors, dr. arch.

Saprātīga un mērķtiecīga resursu izmantošana. Godprātīgs darbs gan projektēšanā, gan būvniecībā. Ieinteresēti un atbildīgi procesa dalībnieki. Tie ir daudzveidīgas un ērtas dzīvestelpas veidošanas galvenie mūsdienu izaicinājumi. Lai mums visiem izdodas!

 

 

Janis Ankipans J1520761 linkedin 
  

Ilgtspējīgas būvniecības padome

Šodien iekštelpās pavadām līdz pat 90% mūsu laika tāpēc telpu mikroklimatam un akustikai ir liela nozīme.

 

 

 


Sulcs Dzintars WEB 6
 

SIA "Knauf"

 

Katra cilvēka labsajūta ir atkarīga ne tikai no dzīvesveida un pozitīvas domāšanas. Dzīves kvalitāti būtiski ietekmē arī atmosfēra un komforta līmenis mājās un darba vietā. Niansēs pārdomāti telpiskie risinājumi, augstvērtīgu tehnoloģiju pieejamība un gaumīgs interjers ļauj mums gūt prieku gan strādājot, gan atpūšoties. Svarīgākais ir pārliecība, ka tieši sev piemērotākās un labākās vides radīšanā daudz varam paveikt mēs paši.

 lesinskis  linkedin
  

Latvijas biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
profesors

Speciālistiem jādara viss iespējamais, lai personas, kuras pieņem lēmumus tiek informētas par telpu gaisa kvalitātes nozīmi. Apkures, ventilācijas un dzesēšanas sistēmas nevar tikt projektētas, iebūvētas, apkalpotas balstoties uz maksimālas izdevumu samazināšanas principa. Apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmām jābūt projektētām/iebūvētām/apkalpotām tā, lai iespējami samazinātu enerģijas patēriņu, bet tas nedrīkst notikt uz telpu gaisa kvalitātes un temperatūras komforta nodrošināšanas rēķina.

 

 

 

 buls  linkedin

Latvijas Logu un Durvju Ražotāju Asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Energoefektīvi un kvalitatīvi logi ilgtermiņā vienmēr atmaksājas! Un, atbalstot Latvijas logu un durvju ražotājus, mēs atbalstam savus radus, draugus, kuri strādā šajā nozarē un atbalsta mūsu valsti ar nomaksātiem nodokļiem, tiem paliekot Latvijā!

 

 spidans
 

AS "Latvenergo" 

Prieks par konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā" dalībniekiem. Par to atvērtību un gatavību dalīties savā pieredzē, kas uzkrāta, veicot energoefektivitātes pasākumus.

 

 

vulans  linkedin 
 

Būvfizikas inženieris

Konkurs ir vienreizēja iespēja iepazīties un izvērtēt Latvijas sabiedrības ceļu uz augstākiem ēku energoefektivitātes standartiem.

 

 

 

geipele

 

 linkedin
  

Rīgas Tehniskā universitāte

Lielu ieguldījumu energoefektivitātes mērķu sasniegšanā ir devis Ekonomikas ministrijas organizētais konkurss Energoefektīvākā ēka Latvijā, kas sekmē enerģijas gala lietotāju un ēku uzturētāju motivāciju pilnveidoties energoefektivitātes jautājumos, kā arī rosina kontrolēt enerģijas lietošanas patēriņa efektivitāti mājsaimniecībās un publiskajās ēkās. 
Konkurss akcentē pievērst lielāku uzmanību plānotajiem pasākumiem un atbalstu programmām par pieejamiem energoresursiem un piedāvātajām iespējām un risinājumiem.

 

 

 

g beikmanis

 

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotācju asociācija

Dzīve energoefektīvā, drošā un sakoptā mājoklī ilgtermiņā vienmēr atmaksājas!

kalnins  linkedin 
  

SIA "Paroc"

Esam atkarīgi no energoresursu pieejamības un kaimiņu labvēlības. Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā" notiek, lai mēs visi kopā radītu labo praksi, ka energoefektivitāte ir veids, kā būt mazāk atkarīgiem no citiem.

 

 

 

 endriksone

 

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece
Eiropas Civilo Inženieru Padomes valdes locekle / ECCE ExBO member/

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau vairākus gadus veicina labo praksi energoefektivitātes jomā, sabiedrības izpratni par energoefektīvu un kvalitatīvu ēku būvniecību.

Tā turpināt!

 

 

 

dimdina  linkedin 

 

Neatkarīgā eksperte ēku energoefektivitātes jomā, Siltumapgādes, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu projektētāja

Konkurss popularizē energoefektivitātes pasākumu realizēšanu iedzīvotājiem, demonstrējot tūlītēju labklājības pieaugumu un ekonomisko pamatojumu ilgtermiņā. Piedaloties žūrijas darbā man ir iespēja vērtēt risinājumus un veicināt izpratni par ventilācijas būtisko ietekmi uz cilvēka veselību un ēkas energoefektivitāti.

 

 

 


DzintarsLagzdins2
 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Siltinot ēkas, lai uzlabotu energoefektivitāti nenozīmē domāt tikai par to, kā samazināt izmaksas par apkuri, bet arī uzlabotu drošību vidē, kurā dzīvojam. Vērtēšu, kā uzlabojot ēkas energoefektivitāti, ievērotas būvnormatīvos noteiktās ugunsdrošības prasības.

 

 

 RaimondsKass

 
  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija  

"Energoefektivitāte un dzīves kvalitāte ir cieši saistītas. Padarot ilgtspējīgas un energoefektīvas ēkas sev apkārt, dodam savu ieguldījumu vispārējai sabiedrības  labklājībai. "

 

 

lilita1

 

 linkedin
  

Pārstāv Latvijas Siltuma, Gāzes un Ūdens Tehnoloģijas Inženieru Savienību

 

"Energoefektivitāte un dzīves kvalitāte ir cieši saistītas. Padarot ilgtspējīgas un energoefektīvas ēkas sev apkārt, dodam savu ieguldījumu vispārējai sabiedrības  labklājībai. "

 

 

maris 768x1024   

 

SIA "Rockwool" vadītājs

Daudzām ēkām ir ievērojams enerģijas taupīšanas potenciāls. Sāciet taupīt enerģiju šodien, nevis rīt. 

 zanna1  linkedin

 

Rīgas Stradiņa universitāte Aroda un vides medicīnas katedra Darba drošības un vides veselības institūts
Higiēnas un arodslimību laboratorija

Cilvēka labsajūtai un veselībai ir būtiska laba iekštelpu gaisa kvalitāte gan mājokļos, gan publiskās ēkās, gan darbā. Tāpēc savrīgi ir neaizmirst, ka energoefektīva ēka sniedz ieguvumu ne tikai ekonomiskā, vides un telpas sakārtotības jomā, bet arī nodrošina atbilstošu iekštelpu gaisa kvalitāti.

Lai mums izdodas energoefektivitāti apvienot ar veselīgas vides radīšanu ikvienā ēkā!

 Foto Vinnins 2  

 

AS "Sadales tīkls"

Energoefektīvi ir spēja ikdienā pārzināt savus elektroenerģijas patēriņus, pielietojumu  un rast iespēju  tos tērēt gudri un droši.

 lana migla  linkedin

 

Rīgas Tehniskā universitāte

Latvijā ir tādi klimatiskie apstākļi, ka lielāko daļu enerģijas resursu mēs tērējam apkures vajadzībām. Primārie resursi, ko lietojam ikdienā, nav bezgalīgi, tādēļ katram atsevišķi un visiem kopā ir jākļūst energoefektīvākiem. Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” ir brīnišķīga iespēja parādīt, ka Latvijā ir cilvēki, kas domā ne tikai par šodienu, bet arī par nākotni.

 lazarevs  linkedin

 

Ekonomikas ministrija

Pastāvēs, kas pārvērtīsies (Rainis)

 

 tomsmazs  

 

Elektrum Energoefektivitātes centrs 

Ilgtspējīga ēka nevar būt bez ilgtspējīgiem iedzīvotājiem. Piedomājot un izvēloties piemērotākos risinājumus šodien, jau rīt būsim gan zaļāki videi, gan neatkarīgāki no apkārtējiem faktoriem

 janis stergis  linkedin 

 

AS "Rīgas siltums"

Energoefektivitāte ir enerģijas lietderīga izmantošana – elektrības, ūdens un siltuma pārdomāta lietošana, tādējādi ietaupot ne vien personiskos līdzekļus, bet arī saudzējot apkārtējo vidi. Svarīgi atcerēties, ka resursu patēriņu var samazināt, nezaudējot sev ierasto komforta līmeni! Pati lētākā un zaļākā enerģija ir tā, ko nepatērējam, tādēļ ir svarīgi veikt energoefektivitātes pasākumus dzīvokļos un ēkās.


Tomass
 
  

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Ugunsdrošība ir svarīga ikvienam, jo katrs grib dzīvot dzīvībai un veselībai drošā vidē. Ja neveikt nepieciešamos pasākumus ugunsdrošo būvju veidošanai, cilvēks sevi un tuviniekus pakļauj ugunsgrēka riskam, kad var zaudēt ne tikai iedzīvi, bet arī dzīvību un veselību. Tādējādi būvējot energoefektīvi, jāpiedomā arī par ugunsdrošību.

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU