Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā – jaunbūve 2010

Vienģimenes māja “Lielkalni”, Ģipka, Rojas novads.

2010-viengim-jaunbuveVienģimenes ēkas kopējā platība ir 191,8 m2. Ēka ekspluatācijā tika nodota 2010.gadā. Mājā ir ierīkots zemes siltumsūknis, kas nodrošina apkuri un karsto ūdeni. Ēkā ir trīskārši stikloti logi un stiklota fasāžu sistēma, kā arī virsgaismas logos ir ierīkoti fotoelementi. Lai ēkā nodrošinātu kvalitatīvu gaisa apmaiņu un papildus palīdzētu taupīt siltumenerģiju, ēkā ir uzstādīta rekuperācijas sistēma. Šīs divstāvu ēkas siltumenerģijas patēriņš – 28 kWh/m2 gadā.
Ēka izceļas ar inovatīviem un ilgtspējīgiem risinājumiem un materiāliem, piemēram, tajā iebūvēta ventilācijas sistēma ar siltuma atgūšanas koeficientu 95–98% robežās, jumta logu paketēs iestrādāti saules elementi elektroenerģijas ieguvei, zemes kontūru siltumsūknis u.c.
Praktiskā izpildījuma ziņā šī māja ir unikāla, kas iezīmē nākotnes būvniecības vadlīnijas zema enerģijas patēriņa ēku būvniecībā.

Žūrija atzīmēja, ka šī ir viena no pirmajām zema enerģijas patēriņa ēkām Latvijā, kurā izmantota virkne Pasīvās mājas būvniecības principu un konstruktīvo
elementu.

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU