Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” 2013. gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013”.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” laureāti – 1.vietas ieguvēji:
- Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā – Saldus, Jelgavas iela 13;
- Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve – Rīga, Antonijas iela 16a;
- Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā – Ērgļu profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca (Ērgļu novads, Ērgļi, Lauksaimniecības iela 14);
- Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā – SIA „Skonto Plan Ltd” ražotne (Tukums, Rūpniecības iela 6);
- Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā – Ventspils, Priežu iela 11a .

Konkursa laureāti balvā saņēma dāvanu kartes 150 latu vērtībā no “Akzo Nobel Baltic” un pie mājas piestiprināmu plāksni „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013”.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzīst: „Energoresursu izmaksu pieaugums mums visiem liek domāt un meklēt veidus, kā strādāt un dzīvot efektīvāk. Energoefektivitāte palīdz samazināt enerģijas resursu patēriņu un attiecīgi arī mūsu izdevumus. Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” kļuvispar labu tradīciju, lai pateiktu paldies energoefektivitātes projektu īstenotājiem un ar labo piemēru palīdzību mudinātu arvien plašāku sabiedrības daļu iesaistīties energoefektivitātes kustībā, samazināt savas izmaksas un uzlabot mūsu dzīves telpu. Energoefektivitātes pasākumi ir aktuāli ne tikai dzīvojamo māju iedzīvotājiem, bet arī transportā un ražošanas sektoros, sniedzot uzņēmumiem iespēju kļūt produktīvākiem un konkurētspējīgākiem”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs uzsver: „Esmu gandarīts, ka arvien vairāk pašvaldību un uzņēmēju apzinās energoefektivitātes pasākumu būtisko lomu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā. Arī šobrīd VARAM ir atvērts konkurss, kurā aicinu piedalīties Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādes, lai uzlabotu savu ēku energoefektivitāti. Tāpat pašvaldības līdz 3.jūlijam vēl var pieteikties atbalstam publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanai un tādējādi darbos apliecinātu spēju pārdomāti izmantot resursus".

Žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga norāda: „Apbrīnojams un apsveicams ir pasūtītāju, projektētāju, būvnieku entuziasms un kopdarbs energoefektīvu risinājumu meklējumos privātajās mājās, rekonstruējot vecās ēkas un būvējot jaunos namus, lai radītu labākus apstākļus gan tiem, kas šajās ēkās dzīvo, gan tiem, kas tajās strādā. Prieks, ka labo piemēru rodas aizvien vairāk. Skeptiķu skaits pamazām sarūk. Īpaši gribas uzteikt tos entuziastus, kuri savas mājas iedzīvotājiem pacietīgi skaidro, kādus labumus katrs iegūs, ja mājai mainīs jumtu, logus, apkures sistēmu, ierīkos ventilāciju. Paldies, Ekonomikas ministrijas darbiniekiem, kuri ar energoefektivitātes ideju Latvijā aizrāvuši arī būvmateriālu un dažādu efektīvu iekārtu ražotājus un piegādātājus. Pacietība vainagojas panākumiem, izpratne pieaug un tas priecē”.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” notika laika posmā 2013. gada 1. marta līdz 18. maijam. Konkursa ietvaros kopumā tika saņemti 42 pieteikumi.
Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkursa atbalstītāji ir „Profine”, SIA „Paroc”, SIA „Saint-gobain Latvija”, SIA „Tenapors”, SIA „Robert Bosch”; SIA „Aeroc”, SIA „Knauf”, AS „Inspecta Latvia”, SIA „Knauf Insulation”, SIA „111 metri”.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” noslēguma pasākums notika Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros http://eusew.eu.

Fotogrāfijas no pasākuma:

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, būvniecības ilgtspējīgie risinājumi un kvalitāte.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” pieteikumi:
Konkurss tika izsludināts 5 kategorijās: „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2013”, „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013. Jaunbūve”; „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2011”, „Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2011” un „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2011”. Konkursa ietvaros tika saņemti 42 pieteikumi.

Nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2013” iesniegti 25 pieteikumi:
1) Andreja Upīša iela 4, Valmiera;
2) Diakonāta iela 3, Valmiera;
3) Stacijas iela 19, Valmiera;
4) Jumaras iela 195-1.korpuss, Valmiera;
5) Lāčplēša iela 19a, Jelgava;
6) Kr.Barona 19, Jelgava;
7) Brīvības bulvāris 28, Jelgava;
8) Raiņa iela 10, Jelgava;
9) Medemas iela 3, Ķekava, Baldones novads;
10) Leona Paegles iela 15, Sigulda;
11) Tūristu iela 11, Saldus;
12) Dundagas iela 16, Talsi;
13) Kovārņu iela 31, Cēsis;
14) Pļavu iela 4, Liepāja;
15) Ed. Tisē iela 42, Liepāja;
16) Roņu iela 3, Liepāja;
17) Ziedu iela 5, Liepāja;
18) Rēzeknes iela 32, Preiļi;
19) Atbrīvošanas aleja 52, Rēzekne;
20) Jelgavas iela 13, Saldus;
21) Bērzu aleja 5, Zvejniekciems, Saulkrastu novads;
22) „Stāķi-16”, Stāķi, Strazdu pagasts, Gulbenes novads;
23) Lielais prospekts 25, Ventspils;
24) Brīvības iela 29, Ventspils;
25) Lielais prospekts 20, Ventspils.

Nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve 2013” iesniegti 2 pieteikumi:
1) Antonijas iela 16a, Rīga (daudzdzīvokļu dzīvojamā māja „Futuris”);
2) Bajāru iela 16, Rīga.

Nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2013” iesniegti 10 pieteikumi:
1) Pils iela 1a, Cesvaine (Cesvaines pilsētas Dome);
2) Lauksaimniecības iela 14, Ērgļi (Ērgļu arodvidusskolas dienesta viesnīca);
3) Dubultu prospekts 59, Jūrmala (Sociālās integrācijas valsts aģentūras dienesta viesnīca);
4) Kaļķu iela 16, Rīga (Rīgas Krievu teātra ēka) ;
5) Kūrmājas prospekts 8/10, Liepāja (Biroju ēka);
6) Imantas 7.līnija 1, Rīga (Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas ēka);
7) Raiņa iela 6, Ventspils (Ventspils poliklīnika);

8) Jūras iela 36, Ventspils (Ventspils pilsētas Domes ēka);
9) Brīvības iela 33, Ogre (Ogres novada Domes ēka);
10) Meža prospekts 9, Ogre (p/a „Dziednīca”).

Nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka 2013” iesniegts 1 pieteikums:
1) Rūpniecības iela 6, Tukums (SIA "Skonto Plan Ltd" ražotne).

Nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2013” iesniegti 4 pieteikumi:
1) Kadiķu 3A, Jelgava
2) Rīgas iela 84, Daugavmala, Ikšķiles novads
3) „Vecmājas”, Dundagas pagasts, Dundagas novads
4) Priežu iela 11a, Ventspils

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU