Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2016

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 21, Valmierā

stacijas21-valmiera-1

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 21, Valmierā, ekspluatācijā nodota 1983. gadā, un tās renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā platība ir 212 m², bet apkurināmā plpatība – 1594,1 m². Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 24 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Pie ēkas ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai.
Ēkas fasādes sienas veidotas no gāzbetona paneļiem un caurumotiem māla ķieģeļiem, kas renovācijas laikā siltinātas ar 150 mm akmens vates plāksnēm, cokols siltināts ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Bēniņu pārsegums, kas veidots no dzelzsbetona paneļiem un fibrolīta, siltināts ar beramo akmensvati 350 mm biezumā (pēc nosēšanās 300 mm), bet pagraba/grīdas pārsegums no dzelzsbetona paneļa, izdedžiem un koka grīdas seguma siltināts ar PAROC CGL20cy 100 mm biezumā.
Ēkā veikta durvju nomaiņa. Siltinātas metāla ieejas ārdurvis, metāla pagraba durvis, metāla atkritumu šahtas ārdurvis, ugunsdrošas metāla ieejas durvis uz bēniņiem, kā arī uzstādītas ugunsdrošas ar skaņas izolāciju siltummezgla durvis un vējtvera koka iekšdurvis. Veikta arī logu nomaiņa – ielikti PVC logi (profila sistēma ALUPLAST IDEAL 4000 ar BODESA 2 stiklu paketi 4/16/4 Thermix spaser starplikām stikla paketē, ar loga rāmjos iestrādātām pastāvīgās dabīgās gaisa pieplūdes iekārtām AERECO 717). Logu nomaiņai izmantotas montāžas putas, no ārpuses - hidroizolējošā/tvaika caurlaidīgā lenta SOUDAL FOLIENBAND OUTSIDE SILVER, tvaika barjeras lentas SOUDAL FOLIENBAND INTSIDE SILVER, bet logu ailu siltināšanai izmantota PAROC FAs 3 30mm akmens vate.
Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Visiem sildķermeņiem uzstādīti termoregulatori.
Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, vērā tiek ņemts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, siltumenerģijas uzskaite notiek vienoti siltuma mezglā.
Renovācijas ietvaros tika nomainītas arī visas ūdensapgādes caurules dzīvokļos, veikta vēdkanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos, ārsienā ierīkoti 52 gab. dabīgās gaisa pieplūdes ventilācijas vārsti, bet virs ventilācijas kanāliem uzstādīti jumta turbīnas deflektori. Tie paredzēti gaisa nosūkšanai dabiskā veidā, kas vēja ietekmē rada vilkmes efektu. Uzstādīti logi ar iebūvētu gaisa pieplūdes vārstu. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija - pagraba elektroistalācijas pārbūve (kabeļu un apgaismes armatūras atvirzīšana par siltinājuma tiesu), kāpņu telpas elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos ) un elektroinstalācijas ierīkošana bēniņu telpā. Tāpat izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, kā arī izveidota zibensaizsardzības sistēma.

stacijas21-valmiera-2Projekta pasūtītājs: SIA "VALMIERAS NAMSAIMNIEKS"
Projekta autors: Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs: KS "KUBS Būvsabiedrība"
Būvdarbu vadītājs: Aigars Kalniņš
Būvuzraugs: Deniss Dergunovs

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Salātu ielā 20, Bauskā, Bauskas novadā

salatu20-bauska-1

Daudzdzīvokļu ēka Salātu ielā 20, Bauskā, Bauskas novadā ekspluatācijā nodota 1981.gadā, bet renovācija veikta 2015.gadā. Daudzdzīvokļu māja ir 42 dzīvokļu 104.sērijas ēka ar 5 virszemes stāviem. Ēkai ir dzelzsbetona bloku ārsienas, dzelzsbetona paneļu pārsegumi un betona jumts. Kopējā ēkas platība ir 2912.5 kv.m, no kuras apkurināmā platība - 2284 kv.m. Siltumapgāde un karstā ūdens sagatavošana tiek nodrošināta centralizēti.
Ēkas atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar akmens vati 350mm biezumā, savukārt pagraba/grīdas pārsegums ar 100 mm biezu putupolistirolu. Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo vati 200mm biezumā, jumta virsmas apstrādei izmantots bezšuvju pārklājums – Hyperdesmo. Ēkā veikta arī logu un durvju nomaiņa - kopā nomainīti 105 logi, tostarp – 43 logi koplietošanas telpās, vēdināšana nodrošināta ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Siltumapgāde ēkā tiek regulēta centralizēti siltumpunktā atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot vienoti un ar alokatoriem. Ūdens uzsildīšana notiek automātiski siltummezglā.

salatu20-bauska-2Projekta pasūtītājs: SIA "Vides serviss"
Projekta autors: SIA "Balts un Melns"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Benson Industry"
Būvdarbu vadītājs: Vladimirs Skvorcovs
Būvuzraugs: Andrejs Karpičs

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Katoļu ielā 17, Jelgavā

katolu17-jelgava-1

Daudzdzīvokļu māja Katoļu ielā 17, Jelgavā ir ēka ar 120 dzīvokļiem, kas izvietoti 5 virszemes stāvos. Ēkai ir arī pagrabs (1144,8 kv.m.). Pamati veidoti no dzelzsbetona, ārsienas ir keramzītbetona paneļi, jumts veidots no dzelzsbetona paneļiem, ruļļveida hidroizolācijas materiāla un bezšuvju hidroizolācijas pārklājuma. Kopējā ēkas platība ir 5909,7 kv.m., bet apkurināmā platība 5325,7 kv.m. Siltumapgāde un karstā ūdens sagatavošana tiek nodrošināta centralizēti.
Ēkas atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar minerālvati 100mm biezumā, savukārt pamatu/grīdas pārsegums ar 100 mm biezu putupolistirolu. Jumta siltināšanai izmantota 150 mm bieza minerālvate. Ēkā veikta arī logu un durvju nomaiņa, uzstādot PVC logus ar pasīvās ventilācijas atverēm U=1.1W/(m2K) un metāla durvju konstrukcijas U=1.5W/(m2K), montāžai izmantojot hermētiķus, difūzās membrānas materiālus un speciālos stiprinājuma elementus, minerālvati un poliuretānu. Siltumapgāde ēkā notiek centralizēti un tā tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, bet uzskaitīta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, temperatūru regulējot piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Vēdināšana nodrošināta ar dabisko pieplūdi un mehānisko nosūci. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), sakārtota/izveidota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma. Energoapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem.

katolu17-jelgava-2Projekta pasūtītājs: SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Projekta autors: SIA "ASPECTUS"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "AMAXS"
Būvdarbu vadītājs: Oļģerts Kārkliņš
Būvuzraugs: Jānis Graudulis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Lielā ielā 39, Jelgavā

liela39-jelgava-1

Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Lielā ielā 39, Jelgavā ekspluatācijā nodota 1960.gadā. Ēkas kopējā platība ir 545.30 kv.m, ēkai ir 2 virszemes stāvi un kopēji bēniņi visai mājai (193 kv.m.). Renovācijas laikā māla pilnķieģeļu ārsienas siltinātas ar 100 mm minerālvati, koka bēniņu pārsegumi ar beramo minerālvati 200 mm biezumā. Ēkā veikta arī logu un durvju nomaiņa, uzstādot PVC logus ar pasīvās ventilācijas atverēm U=1.3W/(m2K) un metāla durvju konstrukcijas U=1.7W/(m2K), montāžai izmantojot hermētiķus, difūzās membrānas materiālus un speciālos stiprinājuma elementus, minerālvati un poliuretānu. Siltumapgāde ēkā notiek centralizēti un tā tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā un individuāli ar termoregulatoriem, bet uzskaitīta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, temperatūru regulējot piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Vēdināšana nodrošināta ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Energoapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem.

liela39-jelgava-2Projekta pasūtītājs: SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Projekta autors: SIA "ASPECTUS"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "AMAXS"
Būvdarbu vadītājs: Oļģerts Kārkliņš
Būvuzraugs: Jānis Graudulis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Bāriņu ielā 8/10, Liepājā

barinu8-liepaja-1

Daudzdzīvokļu ēka Bāriņu ielā 8/10, Liepājā ekspluatācijā nodota 1964.gadā. 5-stāvu ēkas kopējā platība ir 3147.9kv.m, bet ēkas apkurināmā platība 2300,9kv.m. Pirms renovācijas ēkā netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas rezultātā ēkas silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 100 mm akmens vati, pagraba/grīdas pārsegums - ar putupolistirolu 50 mm biezumā, savukārt bēniņu pārseguma siltināšanai izmantota ruļlveida akmens vate 250 mm biezumā. Veikta gan logu, gan durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu.
Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta ar alokatoru palīdzību – ēkā izveidota horizontālā apkures sistēma, katram dzīvoklim uzstādīts savs apkures skaitītājs. Ūdens uzsilde notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti veicot atsevišķi karstā ūdens apjomam. Daudzdzīvokļu ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.
Renovācijas ietvaros izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori).

barinu8-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Aiva Dreimane
Galvenais būvuzņēmējs: Pilnsabiedrība "STEFFS MD"
Būvdarbu vadītājs: Aigars Vanags
Būvuzraugs: Jānis Burģis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Celmu ielā 3, Liepājā

celmu3-liepaja-1

Daudzdzīvokļu ēka Celmu ielā 3, Liepājā ekspluatācijā nodota 1973.gadā, bet renovācija veikta 2015.gadā. Piecstāvu, piecsekciju vieglbetona un ķieģeļu mājas ar pagrabu un bēniņiem kopējā platība ir 5250,5 kv.m, nu kuras apkures platība – 4126,6 kv.m.
Renovācijas laikā ķieģeļu un dzelzsbetona paneļu ārsienas siltinātas ar Paroc FAS B akmensvati 120mm biezumā. Dzelzsbetona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati Paroc BLT 9 250mm biezumā, bet pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi ar Paroc CGL20 CY siltumizolāciju 120mm biezumā. Veikta gan logu, gan durvju nomaiņa, montāžai izmantojot PENOSIL SEALING un EXTERNAL PENOSIL materiālus un Paroc FAS B 50mm akmensvati.
Siltums ēkā tiek nodrošināts centralizēti un regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta vienoti siltummezglā. Arī ūdens uzsilde notiek centralizēti siltuma mezglā, atsevišķi veicot uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai. Daudzdzīvokļu ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

celmu3-liepaja-2Projekta pasūtītājs: DzĪB "Celmu 3"
Projekta autors: SIA "WS"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "IGA-4"
Būvdarbu vadītājs: Ivars Dimza
Būvuzraugs: Laimonis Dimants

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Dorupes ielā 34, Liepājā

dorupes34-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Dorupes ielā 34, Liepājā ekspluatācijā nodota 1976.gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi, pagrabs un bēniņi. Daudzdzīvokļu mājas sienas veidotas no gāzbetona paneļiem, pārsegumi un jumts - no dzelzsbetona paneļiem. Ēkas kopējā platība ir 7164,8 kv.m., bet apkurināmā platība - 4865,1 kv.m. Pirms renovācijas ēkā netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ēkas ārsienas siltinātas ar akmens vati 100 mm biezumā, savukārt bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 250 mm beramo akmens vati, bet pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegumi ar putupolistirolu 50 mm biezumā. Veikta gan logu, gan durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu.
Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta ar alokatoru palīdzību – ēkā izveidota horizontālā apkures sistēma, katram dzīvoklim uzstādīts savs apkures skaitītājs. Ūdens uzsilde notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti veicot atsevišķi karstā ūdens apjomam. Daudzdzīvokļu ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Renovācijas ietvaros izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori).

dorupes34-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Aiva Dreimane
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "IGA-4"
Būvdarbu vadītājs: Ivars Dimza
Būvuzraugs: Jānis Burģis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Dzērves ielā 25, Liepājā

dzerves25-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Dzērves ielā 25, Liepājā ekspluatācijā nodota 1980.gadā, bet renovēta – 2014.gadā. Piecstāvu, piecsekciju dzelzsbetona/betona mājas ar pagrabu un bēniņiem kopējā platība ir 5713,60 kv.m., no kuras apkurināmā platība - 4413 kv.m.
Renovācijas laikā dzelzsbetona/betona paneļu ārsienas siltinātas ar Paroc FAS B akmensvati 120mm biezumā. Dzelzsbetona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar beramo vati Paroc BLT 9 200mm biezumā, bet pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi ar Paroc FASB siltumizolāciju 120mm biezumā. Dzelzsbetona paneļu un ruberoīda jumts apstrādāts ar Hyperdesmo. Veikta gan logu, gan durvju nomaiņa, montāžai izmantojot poliuretāna montāžas putas un akmensvati.
Siltums ēkā tiek nodrošināts centralizēti un regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta vienoti siltummezglā un individuāli ar alokatoriem. Arī ūdens uzsilde notiek centralizēti siltuma mezglā, atsevišķi veicot uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai. Ūdens temperatūra tiek regulēta, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Daudzdzīvokļu ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

dzerves25-liepaja-2Projekta pasūtītājs: DzĪB "Dzērves 25"
Projekta autors: SIA "Balts un Melns"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MK Būvniecība"; SIA "Mūrnieks"
Būvdarbu vadītājs: Juris Zītars; Edgars Šilders
Būvuzraugs: Ivars Silacērps

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Dzintaru ielā 84, Liepājā

dzintaru84-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Dzintaru ielā 84, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1975. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3411,5 m², bet apkurināmā platība - 2434,1 m². Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas ir no gāzbetona paneļiem, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 140 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums - ar akmens vates lamellām 120 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 260 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu un Paroc FAB3 aiļu siltināšanai. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, ūdens temperatūru piemērojot apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Uzskaite karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

dzintaru84-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Anita Pope
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MK Būvniecība"
Būvdarbu vadītājs: Juris Zītars
Būvuzraugs: Jānis Burģis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Dzintaru ielā 88, Liepājā

dzintaru88-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Dzintaru ielā 88, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1975. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2917,1 m², bet apsildāmā platība - 2430,6 m². Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas veidotas no gāzbetona paneļiem, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 120 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums - ar akmens vates lamellām 50 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 200 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai veicot atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MK Būvniecība"
Būvdarbu vadītājs: Juris Zītars
Būvuzraugs: Raitis Zvaigzne

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Klaipēdas ielā 70, Liepājā

klaipedas70-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Klaipēdas ielā 70, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1968. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2015. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2010,20 m², bet apsildāmā platība - 2072,5 m². Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas ir no silikāta ķieģeļiem, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 140 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums - ar akmens vates lamellām 120 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 290 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

klaipedas70-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Anita Pope
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Mūrnieks"
Būvdarbu vadītājs: Edgars Šilders
Būvuzraugs: Armands Jansons

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Klaipēdas ielā 88, Liepājā

klaipedas88-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Klaipēdas ielā 88, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1968. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2015. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3354,4 m², bet apsildāmā platība - 2740,7 m². Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļiem, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 140 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums - ar akmens vates lamellām 120 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 260 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu un Paroc FAB3 aiļu siltināšanai. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai veicot atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

klaipedas88-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Anita Pope
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MK Būvniecība"
Būvdarbu vadītājs: Juris Zītars
Būvuzraugs: Jānis Burģis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Klaipēdas ielā 126, Liepājā

klaipedas126-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Klaipēdas ielā 126, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1973. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2385,2 m², bet apsildāmā platība - 2150,2 m². Ēkai ir 9 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas ir no gāzbetona paneļiem, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 150 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums - ar akmens vates lamellām 100 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 200 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai veicot atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

klaipedas126-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Mūrnieks"
Būvdarbu vadītājs: Edgars Šilders
Būvuzraugs: Armands Jansons

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Krūmu ielā 49, Liepājā

krumu49-liepaja

Daudzdzīvokļu māja Krūmu ielā 49, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1980. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2643,5 m², bet apsildāmā platība - 2163,8 m². Ēkai ir 9 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas veidotas no gāzbetona paneļiem, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 120 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums - ar akmens vates lamellām 120 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 200 mm biezumā. Ēkā veikta durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu un Paroc FAB3 aiļu siltināšanai. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai veicot atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Anita Pope
Galvenais būvuzņēmējs: SIA firma "UPTK"
Būvdarbu vadītājs: Sergejs Duks
Būvuzraugs: Jānis Burģis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Kuldīgas ielā 30, Liepājā

kuldigas30-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Kuldīgas ielā 30, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1963. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2357,8 m², bet apsildāmā platība - 1697,1 m². Ēkai ir 4 stāvi un bēniņi. Ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļa, pārsegumi - no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 120 mm akmens vati, bet bēniņu pārsegums - ar beramo vati 200 mm biezumā un 30 mm pretvēja izolācijas materiālu. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu, difūzijas lentas un Paroc FAB3 aiļu siltināšanai. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli - ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Ēkā nav karstā ūdens. Nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija - caur fasādi ir nodrošināta gaisa pieplūde virtuves telpās, dzīvojamās istabās ir uzstādīti ventilācijas vārsti logos. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

kuldigas30-liepaja-2Projekta pasūtītājs: SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs"
Projekta autors: Anita Pope
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Elementum R"
Būvdarbu vadītājs: Mārtiņš Ivanovs
Būvuzraugs: Jānis Burģis

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Strazdu ielā 12, Liepājā

strazdu12-liepaja-1

Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Strazdu ielā 12, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1965. gadā. Ēka ir piecstāvu, trīssekciju silikāta ķieģeļu māja ar pagrabu un bēniņiem (analoga 316. sērijai), tās kopējā platība ir 2797,7 m2.
Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 120 mm akmens vati, bēniņu pārseguma dobie dzelzsbetona paneļi siltināti ar beramo akmens vati 300 mm biezumā, savukārt pagraba pārseguma dobie dzelzsbetona paneļi siltināti ar 100 mm akmens vates lamelēm. Kā jumta segums izmantots cinkots skārds. Ēkā veikta gan logu, gan durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti, siltuma regulēšanu veicot atkarībā no gaisa temperatūras ārā, to pazeminot naktīs, kā arī ar termoregulatoriem. Ēkā katram dzīvoklim uzstādīts alokators. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

strazdu12-liepaja-2Projekta pasūtītājs: DzĪB "Strazds 12"
Projekta autors: SIA "A Projekts"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MK Būvniecība"
Būvdarbu vadītājs: Edgars Šilders
Būvuzraugs: Juris Jākabsons

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Vītolu ielā 30, Liepājā

vitolu30-liepaja-1

Daudzdzīvokļu māja Vītolu ielā 30, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1963. gadā, bet renovācija veikta 2014. gadā. Piecstāvu, trīssekciju silikātķieģeļu mājas ar bēniņiem (analoga 318.sērijai) kopējā platība ir 2355,3 m2, no kuras apkurināmā platība - 2328,6 m2. Ēkai ir dzelzsbetona pamati, silikātķieģeļu sienas, dzelzsbetona paneļu pārsegums.
Siltumapgāde un karstā ūdens sagatavošana tiek nodrošināta centralizēti, katrā dzīvoklī uzstādīts alokators. Ēkas atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar akmens vati 140 mm biezumā, bēniņi siltināti ar beramo akmens vati 260 mm biezumā un ieklāts profilētu skārda lokšņu jumta segums. Ēkā veikta arī logu un durvju nomaiņa, vēdināšana nodrošināta ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

 

vitolu30-liepaja-2Projekta pasūtītājs: DzĪB "Vītolu iela 30"
Projekta autors: SIA "WS"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Mūrnieks"
Būvdarbu vadītājs: Edgars Šilders
Būvuzraugs: Ivars Silacērps

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Sergeja Eizenšteina ielā 67, Rīgā

seizeinsteina67-riga-1

Ēka būvēta 1978. gadā pēc 602. sērijas projekta, atjaunota 2014. gadā. Ēkai ir viena sekcija ar kāpņu telpas vienu ieeju (otra ieeja aizmūrēta ar ķieģeļiem, ielikts logs). Kopējā apkurināmā platība - 2071,6 m². Ēkai ir deviņi dzīvošanai paredzēti stāvi, pagrabs un neizmantojami tehniskie bēniņi. Tās nesošās ārsienas veidotas no 300 mm keramzītbetona paneļiem, iekšējās nesošās sienas – no dzelzsbetona paneļiem. Ārsienu arējā apdarē paneļu formēšanas laikā iestrādāta stikla mozaīka. Ēkai ir dzelzsbetona paneļu pārseguma konstrukcija. Jumta nesošā konstrukcija veidota no saliekamiem dzelzsbetona paneļiem, balstītiem uz nesošo ārsienu un šķērssienu paneļiem. Nesošo starpsienu un gala sienu nesošo jumta balstkonstrukciju savienojumi ar augšējā (devītā) stāva griestu pārsegumu veidoti bez siltumizolācijas. Augšējā (devītā) stāva pārsegums ir dzelzsbetona pārseguma paneļi ar griestu siltumizolāciju (150 mm fibrolīts).
Renovācijas laikā veiktie darbi ietver fasādes un gala sienu siltināšanu ar 120 mm siltumizolāciju; kāpņu telpas sienu siltināšana ar 120 mm siltumizolāciju; sarkano māla ķieģeļu sienu siltināšanu ar 120 mm siltumizolāciju; cokola siltināšanu ar 100 mm siltumizolāciju; tehniskā bēniņu stāva siltināšanu ar 200 mm ekovates siltumizolāciju; pagraba griestu siltināšanu ar 100 mm siltumizolāciju; koka logu maiņu dzīvokļos, esošos koka logus nomainot uz PVC tipa logiem, vienlaicīgi aizstiklojot lielāko daļu lodžiju; kāpņu telpas logu modernizāciju uz PVC tipa logiem; kāpņu telpu, bēniņu un pagraba durvju nomaiņu uz siltinātām durvīm; apkures sistēmas cauruļu siltināšanu ar 50 mm siltumizolācijas čaulām; kompleksu apkures sistēmas uzlabošanu, centralizēti mainot radiatorus un uzstādot termoregulējošus ventiļus, apvadcaurules un proporcionalitātes mērītājus uz sildelementiem.
Siltumapgāde ēkā tiek regulēta centralizēti atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

seizeinsteina67-riga-2Projekta pasūtītājs: BIEDRĪBA "S.Eizenšteina 67"
Projekta autors: SIA "ARCHE", AIVARS ROBIŅŠ
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "PRO DEV"
Būvdarbu vadītājs: Valdis Naglis
Būvuzraugs: Aivars Ezernieks

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Finiera ielā 15, Rīgā

finiera15-riga-1

Daudzdzīvokļu 103. sērijas dzīvojamā māja Finiera ielā 15, Rīgā, ekspluatācijā nodota 1985. gadā. Kopējā ēkas platība ir platība 1793,9 m², apkurināmā platība - 1407,3 m2. Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi.
Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienas un gāzbetona paneļi siltināti ar 100 mm akmens vates plāksnēm, bēniņu pārseguma dobie dzelzsbetona paneļi siltināti ar beramo akmens vati 300 mm biezumā, savukārt pagraba pārseguma dobie dzelzsbetona paneļi siltināti ar 100 mm akmens vates plāksnēm. Jumta seguma siltināšanai izmantots 240 mm siltumizolācijas un dzelzsbetona paneļi pārklāti ar poliuretāna klājumu “Hyperdesmo” 2 kārtās. Ēkā veikta gan logu, gan durvju nomaiņa uz stikla pakešu logiem un metāla durvīm, izmantojot Soudal Folienband Outside logu lentu, Soudal Folienband Inside logu lentu un akmens vati ne mazāk kā 30 mm biezumā. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti, siltuma regulēšanu veicot atkarībā no gaisa temperatūras ārā, to pazeminot naktīs un brīvdienās. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Renovācijas laikā uzstādīti individuālie ūdens patēriņa skaitītāji katrā dzīvoklī. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

finiera15-riga-2Projekta pasūtītājs: SIA "Rīgas namu pārvaldnieks"
Projekta autors: SIA "Ēkas siltināšana"
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Ēkas siltināšana"
Būvdarbu vadītājs: Ēvalds Cirsis
Būvuzraugs: Andris Grebežs

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Pulkveža Brieža ielā 80, Siguldā

pbrieza80-sigulda-1

Daudzdzīvokļu ēka Pulkveža Brieža ielā 80, Siguldā, ekspluatācijā nodota 1981. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2015. gadā. Ēkai ir 4 virszemes stāvi, bēniņi un pagrabs. Kopējā platība - 5840,79 m2. Ārsienas veidotas no gāzbetona paneļiem, bet jumta segums un bēniņu, un pagraba pārsegums no dzelzsbetona paneļiem.
Renovācijas ietvaros veikta ēkas fasādes sienu siltināšana ar 150 mm biezu minerālvates slāni; ēkas tuneļu pārsegumu (virs ieejas laukumiem jeb caurbrauktuvēm) siltināšana ar 150 mm biezu minerālvates slāni; ēkas ārsienu, bēniņu un kāpņu telpu robežās, kā arī bēniņu sienu, kuras robežojas ar apkurināmajām telpām, siltināšana ar 100 mm biezu putupolistirola slāni; bēniņu pārseguma siltināšana ar ekovati 300 mm biezumā, virs kuras izveidotas laipas; veco koka logu nomaiņa uz PVC logiem; D fasādes visu lodžiju aizstiklošana, nemainot esošos balkona blokus; ēkas logu un durvju aiļu siltināšana ar 20 – 30 mm biezu minerālvates slāni; cokola siltināšana ar 100 mm biezu ekstrudēto putupolistirola slāni; lēzenā jumta konstrukciju siltināšana, izveidojot konstrukciju no akmens vates apakšslāņa 160 mm biezumā un akmens vates virsslāņa 40 mm biezumā, kopā 200 mm; parapetu renovācija un jauna jumta seguma ieklāšana ēkas jumtam uz ribotajiem dzelzsbetona paneļiem; vējtveru sakārtošana, paredzot vējtvera durvju nomaiņu un ratiņu telpas stiklotās sienas piemūrēšanu; D fasādes platformas un trepju nomainīšana un pārvietošana. Ēkā veikta arī siltummezgla un apkures sistēmas renovācija, izbūvējot horizontālo apkures sistēmu, kā arī pilnīga siltā un aukstā ūdens apgādes sistēmas renovācija. Siltumapgāde ēkā tiek regulēta centralizēti siltumpunktā atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot katram dzīvoklim atsevišķi. Nodrošināta vēdināšana, jaunos logus aprīkojot ar regulējamām svaigā gaisa pieplūdes atverēm.

pbrieza80-sigulda-2Projekta autors: SIA "ARCHE", AIVARS ROBIŅŠ UN SIA "ENĢEĻU PILSĒTA", JANĪNA EGLE
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "KONSORS"
Būvdarbu vadītājs: Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs: VITAUTS KONRĀDS

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Dundagas ielā 10, Talsos

dundagas10-talsi

Daudzdzīvokļu māja Dundagas ielā 10, Talsos, ekspluatācijā nodota 1979. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3845 m2, bet apkurināmā platība – 3073 m2. 60 dzīvokļu ēkai ir 4 kāpņu telpas un 5 stāvi. Daudzdzīvokļu mājas pamati veidoti no dzelzsbetona blokiem, pārsegums - no paneļiem, sienas - no keramzītbetona paneļiem, gala sienas - kā ķieģeļu mūris. Ēkai ir divslīpu jumts, kas klāts ar bezazbesta šīferi. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti termoregulatori un alokatori.
Rekonstrukcijas laikā ārsienas siltinātas ar 100 mm putupolistirolu, bēniņu pārsegums - ar 200 mm minerālvati, bet pagraba/grīdas pārsegums - ar putupolistirolu 50 mm biezumā. Ēkā veikta logu nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta individuāli - ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek ar individuālajiem siltuma plūsmas skaitītājiem katram dzīvoklim individuāli. Karstais ūdens ēkā tiek nodrošināts ar dzīvokļos uzstādītajiem kombinētajiem tilpuma ūdens sildītājiem (boileriem), kuri ietilpst individuālā dzīvokļa siltummezglā. Karstā ūdens temperatūru regulē pie boilera siltummaiņa uzstādītais vārsts ar termodevēju un izpildmehānismu - sasniedzot uzstādīto temperatūru, vārsts aizveras un elektroniskais cirkulācijas sūknis atiecīgi samazina plūsmu. Ventilācija ēkā veidota kā dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, pieplūdei virtuves sienās izveidotojot pieplūdes vārstus.

Projekta pasūtītājs: SIA ADAX2
Projekta autors: Dr.sc.ing.Visvaldis Vrubļevskis; Kārlis Jēkabsons
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Erteks
Būvdarbu vadītājs: Aivars Siliņš
Būvuzraugs: Uldis Stāmers

Renovēta daudzdzīvokļu ēka “Saulrieti”, Mundigciemā, Talsu novadā

saulrieti-mundigciems-1

Daudzdzīvokļu ēka “Saulrieti”, Mundigciemā, Talsu novadā, ekspluatācijā nodota 1967. gadā. Daudzdzīvokļu māja ir 21 dzīvokļa ēka ar 3 virszemes un 1 pazemes stāvu. Ēkai ir dzelzsbetona pamati, caurumotu paneļu pārsegums, silikātķieģeļu sienas un divslīpju jumts. Kopējā ēkas platība ir 973 m2.
Ēkas apsildei tika izmantota viencauruļu apkures sistēma ar apakšējo sadali, bez balansēšanas iespējām. Ēkas atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar putupolistirolu Tenopors NEO 100 mm biezumā, bēniņu pārsegums ar 200 mm biezu minerālvati. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegumi siltināti ar 50 mm Tenopors putupolistirolu. Ēkā veikta durvju nomaiņa uz metāla durvīm, kas siltinātas ar minerālvati 75 mm, tika mainīti iepriekš nenomainītie logi, iebūvēti PVC logi, izmantojot montāžas putas, metāla profilus, ārējās ailes siltinātas ar putupolistirolu 30 mm biezumā. Izbūvēta autonoma katlu māja ar granulu apkures katlu (jauda 35kw), kur kurināmā patēriņš ir 17 tonnas gadā. Uzmontētās regulēšanas un uzskaites iekārtas ļauj katram dzīvoklim uzturēt savu komforta apstākļus un par to attiecīgi maksāt. Siltumenerģijas uzskaitei nav uzstādīti alakatori, bet individuālie plūsmas siltuma skaitītāji katram dzīvoklim, kuri uzskaita patērēto siltuma daudzumu. Pēc projekta pabeigšanas piedāvāts par saviem līdzekļiem nomainīt elektriskos sildītājus uz kombinētajiem. Ventilācija nodrošināta ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci, pieplūdei virtuves sienās izveidoti pieplūdes vārsti.

saulrieti-mundigciems-2Projekta pasūtītājs: SIA ADAX2
Projekta autors: Kārlis Jēkabsons – celtniecība, Visvaldis Vrubļevskis - apkure
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Fraktal Bau
Būvdarbu vadītājs: Sergejs Mihaiļenko
Būvuzraugs: Mārtiņš Iesalnieks

Renovēta daudzdzīvokļu ēka “Saulgrieži”, Mundigciemā, Talsu novadā

saulgriezi-mundigciems-1

Daudzdzīvokļu ēka “Saulgrieži” Mundigciemā, Talsu novadā, ekspluatācijā nodota 1966. gadā. Daudzdzīvokļu māja ir 24 dzīvokļu ēka ar 3 virszemes un 1 pazemes stāvu. Ēkai ir dzelzsbetona pamati, caurumotu paneļu pārsegums, silikātķieģeļu sienas un divslīpu šīfera jumts. Kopējā ēkas platība ir 967 m².
Ēkas apsildei tika izmantota viencauruļu apkures sistēma ar apakšējo sadali, bez balansēšanas iespējām. Ēkas atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar putupolistirolu Tenopors NEO 100 mm biezumā, bēniņu pārsegums ar 200 mm biezu minerālvati. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegumi siltināti ar 50 mm Tenopors putupolistirolu. Ēkā veikta durvju nomaiņa uz metāla durvīm, kas siltinātas ar minerālvati 75 mm, tika mainīti nenomainītie logi, iebūvēti PVC logi, izmantojot montāžas putas, metāla profilus, ārējās ailes siltinātas ar putupolistirolu 30 mm biezumā. Izbūvēta autonoma katlumāja ar automātiskā režīmā darbojošos granulu apkures katlu (50 kw jauda), kas pēc renovācijas patērē 18 tonnas kokskaidu granulas gadā, apkures sezonā - aptuveni 2,3 tonnas mēnesī, bet vasaras sezonā - aptuveni 300 kg mēnesī. Apkures katls darbojas visu gadu, jo katram dzīvoklim ir iespēja patērēt siltumenerģiju pēc vajadzības un individuālais skaitītājs to uzskaita. Pēc renovācijas izveidota horizontālā divcauruļu apkures sistēma ar termoregulējošiem vārstiem uz katra sildķermeņa un automātiskiem balansējošiem vārstiem katra dzīvokļa ievadā, kurš atrodas kāpņu telpās un pagrabstāvā izbūvētos skapjos, kuros iebūvēti arī plūsmas siltuma skaitītāji katram dzīvoklim. Pie šī mezgla pieslēgti arī dvieļu žāvētāji vannas istabās, kurus var ar regulatoru palīdzību darbināt arī vasaras periodā. Siltumenerģijas uzskaitei nav uzstādīti alakatori, bet individuālie plūsmas siltuma skaitītāji katram dzīvoklim, kuri uzskaita patērēto siltuma daudzumu. Dažos dzīvokļos uzstādīti kombinētie tilpuma ūdens sildītāji (boileri), kur kā enerģijas avots izmantots mājas autonomais granulu katls. Pēc projekta pabeigšanas piedāvāts par saviem līdzekļiem nomainīt elektriskos sildītājus uz kombinētajiem. Ēkā karstā ūdens temperatūru neregulē, bet uztur boilerī vienādu ar apkures siltumnesēja temperatūru. Konkrētajā mājā ūdens temperatūra tiek uzturēta 65C’ līmenī, sasniedzot noteikto temperatūru, elektroniskais cirkulācijas sūknis attiecīgi samazina plūsmu. Ventilācija nodrošināta ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci, pieplūdei virtuves sienās izveidoti pieplūdes vārsti.

saulgriezi-mundigciems-2Projekta pasūtītājs: SIA ADAX2
Projekta autors: Kārlis Jēkabsons – celtniecība, Visvaldis Vrubļevskis - apkure
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Fraktal Bau
Būvdarbu vadītājs: Sergejs Mihaiļenko
Būvuzraugs: Mārtiņš Iesalnieks

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Liepu ielā 33, Stendē

liepu33-stende-1

Daudzdzīvokļu ēka Liepu ielā 33, Stendē, Talsu novadā, ekspluatācijā nodota 1976. gadā, tās kopējā platība 1002 m2. Ēkai ir 3 virszemes stāvi, kuros izvietoti 18 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Ēkas pamati veidoti no dzelzsbetona blokiem, pārsegums - caurumoti paneļi, sienas no keramzīta betona paneļiem, savukārt gala sienas ir ķieģeļu mūris. Ēkai ir divslīpu šīfera jumts.
Ēkas apsildei tika izmantota viencauruļu apkures sistēma ar apakšējo sadali, bez balansēšanas iespējām. Ēkas atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar putupolistirolu Tenopors NEO 100 mm biezumā, bēniņu pārsegums ar 200 mm biezu minerālvati. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegumi siltināti ar 50 mm Tenopors putupolistirolu. Ēkā veikta durvju nomaiņa uz metāla durvīm, kas siltinātas ar minerālvati 75 mm, tika mainīti nenomainītie logi, iebūvēti PVC logi, izmantojot montāžas putas, metāla profilus, ārējās ailes siltinātas ar putupolistirolu 30mm biezumā. Izbūvēta autonoma katlu māja ar automātiski darbojošos granulu apkures katlu (jauda 35 kw), kur kurināmā patēriņš ir 23 tonnas granulu gadā. Patērēto siltuma enerģiju apkures sezonā sadala atbilstoši dzīvoklī uzturētajai temperatūrai (katrā dzīvoklī uzstādīti termometri ar raidītāju), bet vasaras periodā - patērētajam siltā ūdens daudzumam un dzīvokļu skaitam (dvieļu žāvētāji).
Pēc renovācijas izveidota vertikālā divcauruļu apkures sistēma ar termoregulējošiem vārstiem uz katra sildķermeņa un automātiskiem balansējošiem vārstiem stāvvadiem. Apkure vannas istabās tiek organizēta pa atsevišķu guļvadu un tiek nodrošināta visu gadu, bet sākot ar 2015. gada oktobri šim guļvadam, pēc iedzīvotāju vēlmes, tiek pieslēgti kombinētie ūdens sildāmie boileri ar atsevīšķu karstā ūdens patēriņa uzskaiti. Katrā dzīvoklī uzstādīts digitālais termometrs ar raidītāju un mājas bēniņos datu savācējs ar interneta pieslēgumu, kurš saņemtos datus nosūta uz serveri. Serverī saņemtos datus pārveido ciparu formātā (celsija grādi) un uzkrāj, līdz ar to, izvēloties attiecīgu periodu, tiek iegūti dati par vidējo temperatūru katrā dzīvoklī. Jo augstāka temperatūra tiek uzturēta, jo procentuāli lielāku daļu no kopīgi patērētās siltumenerģijas izmaksām sedz konkrētā dzīvokļa īpašnieks. Dažos dzīvokļos uzstādīti kombinētie tilpuma ūdens sildītāji (boileri), kur kā enerģijas avots izmantots mājas autonomais granulu katls. Pēc projekta pabeigšanas piedāvāts par saviem līdzekļiem nomainīt elektriskos sildītājus uz kombinētajiem. Ēkā karstā ūdens temperatūru neregulē, bet uztur boilerī vienādu ar apkures siltumnesēja temperatūru. Konkrētajā mājā ūdens temperatūra tiek uzturēta 65C’ līmenī, sasniedzot noteikto temperatūru, elektroniskais cirkulācijas sūknis attiecīgi samazina plūsmu. Atkarībā no patērētā ūdens daudzuma, tiek aprēķināta ūdens uzsildīšanai patērētā siltumenerģija. Ventilācija nodrošināta ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci, pieplūdei virtuves sienās izveidoti pieplūdes vārsti.

liepu33-stende-2Projekta pasūtītājs: SIA ADAX2
Projekta autors: Kārlis Jēkabsons
Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Fraktal Bau”
Būvdarbu vadītājs: Sergejs Mihaiļenko
Būvuzraugs: Mārtiņš Iesalnieks

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 13, Valmierā

stacijas13-valmiera-1

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 13, Valmierām ekspluatācijā nodota 1973. gadā, un tās renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3725,26 m². Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 60 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Pie ēkas ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai.
2014. gadā ēkas iedzīvotāji piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības organizētajā projektā “Valmieras gudrais nams”, piesaistot Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu.
Ēkas fasādes sienas veidotas no māla ķieģeļu mūra un dzelzsbetona, kas renovācijas laikā siltinātas ar 150 mm akmens vates plāksnēm, cokols siltināts ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Bēniņu pārsegums, kas veidots no dzelzbetona paneļiem, keramzīta, gāzbetona un izdedžiem, siltināts ar beramo akmensvati 250 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums pēc renovācija papildu dzelzsbetona panelim, keramzītam un grīdas segumam “ieguvis” 100 mm PAROC CGL20cy siltinājumju.
Veikta durvju nomaiņa, kur nomainītas koka pagraba durvis, siltinātas ugunsdrošas metāla lūkas uz bēniņiem un koka vējtvera durvis. Veikta logu nomaiņa, izmantojot montāžas putas, Wimflex lentas, bet logu ailu siltināšanai - Paroc Fas 3 30 mm akmens vati.
Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti visi dvieļu žāvētāji dzīvokļos.
Siltuma regulēšana ēkā tiek veikta atkarībā no ārgaisa temperatūras, vērā tiek ņemts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, iespējama individuālā regulācija ar termoregulatoriem.
Ēkā ir vienota siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā, kā arī centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā.
Pieslēgts Lattelecom Telemetrijas pakalpojums attālinātai siltuma vadībai, kas ļauj automātiski nolasīt ūdens un siltumenerģijas patēriņu ēkā, analizēt iekārtu darbības informāciju. Apkures sistēmu iespējams vadīt un ieregulēt attālināti.
Renovācijas ietvaros veikta vēdkanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos. Ārsienās ierīkoti 120 dabīgās gaisa pieplūdes ventilācijas vārsti. Ventilācija - dabiskā pieplūde un gan dabiskā, gan mehāniskā nosūce.
Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija - pagraba elektroistalācijas pārbūve (kabeļu un apgaismes armatūras atvirzīšana par siltinājuma tiesu), kāpņu telpā un bēniņos - elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos ). Tāpat izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, kā arī izveidota zibensaizsardzības sistēma.

stacijas13-valmiera-2Projekta pasūtītājs: SIA "VALMIERAS NAMSAIMNIEKS"
Projekta autors: Anita Rumbiņa
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "AIMASA"
Būvdarbu vadītājs: Sandris Apsīts
Būvuzraugs: Ainars Pāpe

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 31, Valmierā

stacijas31-valmiera-1

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 31, Valmierā, ekspluatācijā nodota 1966. gadā, un tās renovācija veikta 2014. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2584,20 m². Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 53 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Ēkā tiek nodrošināta centralizētā apkures sistēma, kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai un tiek veikta atkritumu un piesārņojuma kontrole.
Ēkas ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļa un caurumoto ķieģelu mūra, kas renovācijas laikā siltinātas ar 150 mm akmens vates plāksnēm, cokols siltināts ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Bēniņu dzelzbetona paneļu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati 250 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums no dzelzsbetona paneļa, keramzīta un grīdas seguma siltināts ar Paroc Linio 80 100 mm biezumā.
Ēkai veikta ārdurvju nomaiņa uz metāla durvīm, vējtvera uz jaunām koka durvīm, pagraba uz metāla durvīm, kā arī veikta logu nomaiņa – uzstādīti pieckameru logi ar iebūvētu gaisa pieplūdes vārstu. Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošajiem cauruļvadiem. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Visiem sildķermeņiem uzstādīti termoregulatori. Nomainītas visas ūdensapgādes caurules dzīvokļos, uzstādīti ūdens skaitītāji ar attālināto rādījumu nolasīšanu, kas ļauj automātiski nolasīt ūdens patēriņu dzīvoklī, kā arī ēkas pagrabā vai infrastruktūras mezglos, kā arī veikt ūdens spiediena mērījumus, temperatūras un mitruma rādījumu nolasīšanu, un analizēt iekārtu darbības informāciju. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida.
Renovācijas ietvaros tika veikta vēdkanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē). Ārsienās ierīkoti 52 dabīgās gaisa pieplūdes ventilācijas vārsti. Virs ventilācijas kanāliem uzstādīti jumta turbīnas deflektori, kas paredzēti gaisa nosūkšanai dabiskā veidā, kas vēja ietekmē rada vilkmes efektu. Nomainīti logi ar iebūvētu gaisa pieplūdes vārstu.
Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: pagraba elektroinstalācijas pārbūve (kabeļu un apgaismes armatūras atvirzīšana par siltinājuma tiesu), kāpņu telpā - elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos ), elektroinstalācijas ierīkošana bēniņu telpā. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustību sensori). Ēkai izveidota zibensaizsardzības sistēma.

stacijas31-valmiera-2Projekta pasūtītājs: SIA "VALMIERAS NAMSAIMNIEKS"
Projekta autors: Anita Rumbiņa
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "ASE"
Būvdarbu vadītājs: Pēteris Gudrinieks
Būvuzraugs: Deniss Dergunovs

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Gaujas ielā 16, Vangažos

gaujas16-vangazi

Daudzdzīvokļu ēka Gaujas ielā 16, Vangažos, Inčukalna novadā, ir 8 dzīvokļu ēka ar 2 stāviem, 1 kāpņu telpu, bēniņiem un pagrabu. Ēkas kopējā platība ir 576,6 m², apkurināmā platība - 442,3 m². Ēka ekspluatācijā nodota 1959. gadā un atjaunota 2014. gadā.
Ēkā tiek veikta atkritumu un piesārņojuma kontrole, kā arī sekots līdzi ūdens taupībai.
Ēkas ārsienas, kas veidotas no silikāta ķieģeļiem, siltinātas ar 150 mm biezu siltumizolācijas materiālu, un bēniņu dzelzsbetona paneļi siltināti ar 300 mm biezu siltumizolācijas materiālu. Ir veikta cokola siltināšana, kā arī uzstādītas metāla siltinātās ārdurvis. Visai ēkai veikta durvju un logu nomaiņa, izmantojot montāžas putas, tvaika un vēja izolācijas lentas un logu ailu siltināšanai Paroc ailu apdares un siltināšanaas loksnes. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā.

Projekta pasūtītājs: SIA "VANGAŽU NAMSAIMNIEKS"
Projekta autors: SIA "ARCHE", AIVARS ROBIŅŠ
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MI2"
Būvuzraugs: Jānis Ozoliņš

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Inženieru ielā 97, Ventspilī

inzenieru97-ventspils-1

Daudzdzīvokļu ēka Inženieru ielā 97, Ventspilī, ir 9 stāvu ēka ar kopējo platību 5029,4 m². Tā ekspluatācijā nodota 1985. gadā un atjaunota 2015. gadā.
Ēkas keramzītbetona ārsienas siltinātas ar 120 mm biezu akmens vati, bēniņu dzelzsbetona paneļi siltināti ar 300 mm biezu beramo ekovati, bet pagraba/grīdas dfzelzsbetona pārseguma siltināšanai izmantota 100 mm bieza akmens vate. Ēkas atjaunošanas laikā veikta logu nomaiņa, izmantojot Thermoseal Winflex OUT/INN lentas un ailu siltināšana ar akmensvati.
Ēkā ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā. Pēc ēkas renovācijas tiek veikts siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, atkritumu un piesārņojuma kontrole un tiek sekots līdzi ūdens taupībai.
Ēkā ventilācija veidota kā dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, papildu uzstādot pieplūdes vārstus AERECO EMM. Tāpat izveidota energoegektīva teritorijas apgaisme un uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri vai kustību sensori).

inzenieru97-ventspils-2Projekta pasūtītājs: Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors: Ingrīda Lindenberga
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "DSI plus"
Būvdarbu vadītājs: Uldis Stāmers
Būvuzraugs: Edgars Grieze

Organizē

 emvaram     buvinzenieris     dzivo siltak

Atbalsta

01092015

abc building buvlaukums altum attistiba logo  buvbaze

la  

 

Sponsori

profine kommerling kbe paroc isover rockwool knauf buderus   metaldarbnica weber lafipa     sika     latvenergo

Kontakti

Mārīte Šperberga 
29468382,

Daiga Buhholce
29465153,

Inese Bērziņa
67013240,

Sazināties

UZ AUGŠU