Jelgava Māra iela 5

Projekta pasūtītājs: SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde

Projekta autors: SIA Cerkazi-G

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Tools Vendor

Būvdarbu vadītājs: Viktors Liepiņš

Būvuzraugs: SIA WU6,  Staņislavs Vusiks

 

Daudzdzīvokļu ēka Māra ielā 5 Jelgavā ekspluatācijā nodota 1973. gadā un atjaunota 2019. – 2020. gadā. Kopējā platība – 2233,81 m2, ir pieci virszemes stāvi, trīs kāpņu telpas, 42 dzīvokļi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

 

Atjaunošanas laikā veikta ēkas keramzītbetona paneļu ārsienu siltināšana ar minerālvati 150 mm biezumā, λ=0,036 W/mK. Dzelzsbetona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar beramo vati Knauf Insulation Supafil 300 mm biezumā, λ=0,034 W/mK. Pagraba dzelzsbetona pārsegums siltināts ar putupolistirolu EPS 100  – 150 mm, λ=0,036 W/mK, cokolam izmantots putupolistirols Carbon ECO F XPS, λ=0,034 W/mK.

 

Veikta ārdurvju maiņa, izvēloties siltinātas tērauda durvis, U=1,6 W/m²K. Mainīti logi uz trīsstiklu pakešu logiem PVC rāmjos, U=0,9 W/m²K.

Hidroizolācijai izmantoti hermētiķi, silikons, tvaika izolācijai – difūzā membrāna, siltumizolācijai – minerālvate un montāžas putas.

 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs, kā arī temperatūru regulē individuāli ar termoregulatoriem. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karsto ūdeni sagatavo un tā temperatūru regulē centralizēti siltummezglā.

 

Ventilācijai tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana. Ierīkoti dūmu detektori.

 

Energoefektivitātes novērtējums apkurei atbilstoši izmērītajiem datiem ir 57,16 kWh/m2 gadā.

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo    ivara

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU